Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne

W dniu 21.05.2019 r. wychowankowie naszej Bursy uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych „Człowiek-pojazd-droga” zorganizowanych przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Młodzieży oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania Lubelskiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Zamościu.

Czytaj dalej

Dzień Ziemi - zbiórka telefonów komórkowych

Nasza młodzież wzięła udział w XII edycji ogólnopolskiego konkursu  pod hasłem: ,,Oddaj używany telefon komórkowy - pomagając innym – pomagasz swojej szkole”. Zbiórka zakończyła się 17 maja z wynikiem 9 kg. Dziękujemy całej społeczności naszej Bursy za pomoc i zaangażowanie.

Czytaj dalej

Wiwat 3 Maj

 

Dnia 16.05.2019r., w naszej Bursie odbyła się akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pt. ,,Wiwat 3 Maj”. Wychowankowie poprzez piękną recytację wierszy, narrację oraz śpiew przypomnieli swoim koleżankom i kolegom historię Polski z tamtego okresu. Podczas akademii gościliśmy wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Zamościu wraz z opiekunami.

Czytaj dalej

Obchody „Tygodnia Czerwonego Krzyża” (8 - 17 maja 2019 r.)

Bursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu włączyła się w tegoroczne obchody Tygodnia Czerwonego Krzyża organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zamościu. W tym roku organizacja Polski Czerwony Krzyż świętuje również 100-lecie swojego istnienia. Wychowanki naszej bursy zaangażowały się w ogólnopolską zbiórkę środków finansowych pod hasłem „PCK dla Seniorów”.

Czytaj dalej

Kilometry dobra

Obecnie w Bursie trwa 6. edycja  Kampanii dobroczynności i potrwa do 2 czerwca 2019 r. „Zbieraj i układaj z nami złotówki”. Celem kampanii jest dofinansowanie remontu i adaptacji budynków należących do Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną w Zamościu. Wolontariusze proszą całą społeczność bursy o włączenie się w Kampanię i bardzo Dziękujemy za każdą przekazaną ZŁOTÓWKĘ.

Czytaj dalej