Informacja

W związku ze zbliżającą się rekrutacją do Bursy na nowy rok szkolny   informujemy, że Projekt Organizacji Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu na rok szkolny 2019/2020, zatwierdzony przez Prezydenta Miasta Zamość, zakłada pracę placówki i opiekę nad wychowankami od niedzieli, od godz. 14.00 do piątku, do godz. 18.00, a w tygodniach z dniami wolnymi od dnia poprzedzającego dzień nauki, od godz. 14.00, do ostatniego dnia nauki w danym tygodniu, do godz. 18.00.

Oznacza to możliwość pobytu wychowanków w Bursie, z wyłączeniem weekendów i innych dni wolnych od nauki

 

Trwa rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2019/2020. więcej informacji  na REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020  lub w siedzibie Bursy.

 

Żyjmy zdrowo

1 kwietnia 2019 r. odbyły się zajęcia w ramach realizacji programu ,,Wybierz Życie – Pierwszy Krok”. Celem zajęć było  zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i innych chorób wywoływanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi. Wychowanki poznały czynniki zwiększające ryzyko raka szyjki macicy oraz dowiedziały się jak ważne jest  regularne poddawanie się badaniom profilaktycznym.