Róże z liści - jesienne dekoracje

Jesień to wspaniała pora roku. Darmowy materiał do tworzenia leży u naszych stóp. Wychowanki z Koła ekologicznego nazbierały pięknych żółtych, zielonych, pomarańczowych liści. Te dary natury wykorzystały do zrobienia pięknego, kolorowego bukietu.

Czytaj dalej

Poznajemy Zamość

W ramach realizacji programu własnego pt: "Dziedzictwo kulturowe Zamościa i Regionu" wychowankowie naszej Bursy w dniu 11.10.2021 r.  uczestniczyli w wycieczce po Zamościu z przewodnikiem, poznając najważniejsze zabytki  miasta i ich historię.

Czytaj dalej

Mecz integracyjny klas pierwszych

W słoneczne październikowe popołudnie odbył się długo wyczekiwany mecz integracyjny dla klas pierwszych. Młodzież miała okazje zaprezentować swoje umiejętności podczas rozgrywki w piłkę siatkową na boisku bursy. Pogoda dopisywała jak również humory naszych wychowanków. Była to doskonała okazja do poznania się przy rozgrywkach sportowych na świeżym powietrzu.

Czytaj dalej

Wybory do MRB 2021

W dniu 07.10.2021 r. odbyły się w naszej placówce wybory do zarządu  Młodzieżowej Rady Bursy i jej opiekuna. Młodzież bardzo chętnie i licznie wzięła udział w głosowaniu. Komisja wyłoniła 6 osobowy skład rady oraz jej opiekuna. Nowej MRB wraz z Opiekunem życzymy owocnej współpracy i wielu sukcesów, a odchodzącej MRB dziękujemy za całoroczną pracę.

Czytaj dalej

Profilaktyka zachowań ryzykownych

Miesiąc październik już tradycyjnie poświęcony jest w Bursie profilaktyce alkoholowej. Również w tym roku 7 października odbyły się zajęcia profilaktyczne pt.  ,,Jak alkohol działa na organizm”, na których wychowankowie mieli okazję zapoznać się z negatywnym wpływem alkoholu na organizm i zdrowie człowieka. Zaprezentowany został również film   edukacyjny na temat sztuki asertywności i umiejętności odmawiania pt. ,,Jak nauczyć się odmawiania innym”. Na zakończenie spotkania wychowankowie mieli okazję lepiej się  poznać  podczas wspólnych zabaw integracyjnych.

Czytaj dalej