DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

11.04.2024r. wychowankowie Bursy wraz z wychowawcą uczcili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej apelem przy Pomniku Krzyż Katyński. Chwilą ciszy oraz zapaleniem znicza złożyliśmy hołd ofiarom ludobójstwa. Był to czas, kiedy młodzież miała możliwość poszerzyć wiedzę oraz przybliżyć historię tragicznych losów Polaków wymordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na mocy decyzji władz Związku Sowieckiego.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Zdrowia 2024

9 kwietnia obchodziliśmy w naszej Bursie Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów było hasło „Moje zdrowie, moje prawo”. Podczas wydarzenia wychowankowie zapoznani zostali z historią tego święta.  Przypomniano za WHO, że każdy człowiek na świecie – bez względu na miejsce zamieszkania czy status społeczny i ekonomiczny – ma prawo dostępu do usług zdrowotnych, wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania i wysokiej jakości warunków mieszkaniowych. Na całym świecie to prawo milionów ludzi do zdrowia jest coraz bardziej zagrożone.

Czytaj dalej

Zadanie dla Rodziców w ramach programu Szkoła Pozytywnego Myślenia

W ramach  działań promujących neuroróżnorodność i otwartość na różnorodność w naszej Bursie podczas realizacji programu Szkoła Myślenia Pozytywnego zapraszamy Rodziców naszych Wychowanków do popularyzowania wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, jak i budowania akceptacji dla neuroróżnorodności.

Czytaj dalej

Aktywne metody poszukiwania pracy

W dniu 09.04.2024 r. w  Bursie odbyły się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego pt. „Jak poszukiwać pracy?". Spotkanie prowadziła Pani Magdalena Proć-Czochra – doradca zawodowy z Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zamościu. Wychowankowie mogli zapoznać się z aktywnymi metodami poszukiwania pracy i wymaganiami pracodawców. Po zajęciach odbyły się konsultacje indywidualne.

Pamięci Św. Jana Pawła II

  

W dniu 2 kwietnia 2024 r. uczciliśmy 19. rocznicę śmierci Wielkiego Polaka - Papieża, św. Jana Pawła II. Wychowankowie i Wychowawcy w tym dniu czytali poezję Karola Wojtyły. Recytacji poezji towarzyszyła wystawa dorobku literackiego i naukowego Jana Pawła II. O godz. 21.37 zebraliśmy się na wspólną modlitwę i odśpiewanie pieśni „Barka”.

Czytaj dalej