Zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Zamościu


Wychowankowie naszej Bursy nie pozostali obojętni na problemy bezdomnych zwierząt w Zamościu. Postanowili po raz kolejny przeprowadzić zbiórkę żywności i karmy dla czworonogów z zamojskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W dniu 13.01.2023 roku młodzież z opiekunem przekazała zebrane dary. Pracownik schroniska podziękowała za współpracę, prezenty i pamięć o bezdomnych zwierzętach.

Czytaj dalej

Kultura osobista jest wizytówką człowieka


W dniu 12.09.2023r. odbyły się zajęcia, pt. ,,Kultura osobista jest wizytówka człowieka”. Celem zajęć było uświadomienie wychowankom, że stosowanie norm savoir – vivru, to reguły, które ułatwiają nam życie. Uczestniczki spotkania stworzyły listę fundamentalnych zasad, będących filarem sztuki życia oraz opracowały szczegółowe elementy savoir- vivru, których znajomość jest pomocna między innymi w tworzeniu i podtrzymywaniu dobrych relacji międzyludzkich.

Czytaj dalej

Współpraca z Fundacją „Instytut Edukacji Pozytywnej”

W ramach współpracy z Spółdzielnią Mieszkaniową im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu, w dniu. 12.01.2023 r. uczestniczyliśmy we wspólnym kolędowaniu. Spotkanie miało na celu integrację międzykulturową kultywowania pięknej polskiej tradycji związanej z obchodzeniem Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej

Na scenie MDK

Czas świąteczny to czas kolęd. Nasza wychowanka - Agnieszka, 12 stycznia wzięła udział w XXIII Spotkaniach z Kolędą i Pastorałką organizowanym corocznie przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu. Wychowanka podczas przesłuchań zaprezentowała utwór pt ,,Gdy się rodziłeś Panie''
 

Czytaj dalej

Wspólne kolędowanie Międzypokoleniowy Wieczór Kolęd

W ramach współpracy z Spółdzielnią Mieszkaniową im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu, w dniu. 12.01.2023 r. uczestniczyliśmy we wspólnym kolędowaniu. Spotkanie miało na celu integrację międzykulturową oraz kultywowanie pięknej polskiej tradycji związanej z obchodzeniem Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej