Film promujący

Rekrutacja do Bursy - od 1 do 5 sierpnia 2022 r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych

i kandydatów niezakwalifikowanych 09.08.2022 r. o godz. 12.00

 

   

Wycieczka Pracowników Bursy w Góry Świętokrzyskie

Pracownicy naszej Bursy w dniach 11 i 12 czerwca 2022 r. uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Piękna pogoda i doskonałe humory pozwoliły w pełni zrealizować ambitny i bardzo ciekawy program dwudniowej wycieczki.

Pierwszego dnia wspólnie zwiedziliśmy Osadę Neolityczną w Kopcu oraz podziwialiśmy Zamek Krzyżtopór w Ujeździe położony wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej. Następnie pieszo powędrowaliśmy na Łysą Górę przez Świętokrzyski Park Narodowy, gdzie zwiedziliśmy klasztor pobenedyktyński z relikwiami krzyża, na którym umarł Chrystus oraz muzeum misyjne z kryptą grobową legendarnego Jeremiego Wiśniowieckiego. W miejscowości Święta Katarzyna zwiedziliśmy klasztor z figurą patronki miejscowości, a następnie obejrzeliśmy kaplicę, w której Stefan Żeromski jako młody uczeń zostawił swój podpis. Duże wrażenie wywarło na nas Muzeum Minerałów i Skamieniałości z pokazem szlifowania kamieni szlachetnych.

Drugiego dnia podziwialiśmy kieleckie okolice. Wspólnie zwiedziliśmy centrum Kielc –Pałac Biskupów Krakowskich (aktualnie Muzeum Narodowe), Katedrę oraz Muzeum lat szkolnych Stefana Żeromskiego, kielecki deptak (główną w mieście ul. Henryka Sienkiewicza), park miejski, źródełko miłości, aleję gwiazd i plac artystów. Następnie podziwialiśmy Rezerwat Kadzielnia z urokliwymi widokami na panoramę miasta i okolicy (na jego terenie znajduje się ponad 20 jaskiń, schronów i grot jaskiniowych). Odwiedziliśmy także Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku otoczone unikalnym ogrodem, które doskonale ukazuje jak wraz ze swoją rodziną żył wybitny polski pisarz. Na zakończenie w miejscowości Zagnańsk obejrzeliśmy Dęba Bartka – najsłynniejsze drzewo w Polsce oraz zwiedziliśmy jedną z pobliskich jaskini.

Zadowoleni z ciekawej wycieczki i wspólnie spędzonego czasu, ruszyliśmy w drogę powrotną do ulubionego Zamościa.