Sprawozdanie VII Festiwal

 

W dniu 5.04.2017 r. w sali widowiskowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, odbył się VII Festiwal Talentów Młodzieży pod hasłem „Pozwólmy Młodym Rozwinąć Skrzydła” organizowany przez Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu przy współpracy Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.

Przebieg festiwalu:

Żaneta Kawalec i Natalia Flor wychowanki prowadzące Festiwal przywitały publiczność i poprosiły o zabranie głosu Pana Lucjana Gnypa Dyrektora Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu. Pan Dyrektor zaprezentował ideę festiwalu, przedstawił Jury i przywitał zaproszonych gości, wykonawców i licznie zgromadzoną publiczność. Festiwal otworzył Zastępca Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Zastąpiło.

 Jako pierwsza zaprezentowała się laureatka poprzedniego festiwalu Magdalena Romaszko uczennica ZSP Nr 5 w Zamościu. Magda zaśpiewała piosenki: „Say Something” z repertuaru Christiny Aguiery i „W nieskończoność” - utwór własny. Opiekunką Magdy jest Pani Małgorzata Borys-Tur.

Po Magdzie wystąpił duet z ZSP Nr 2: Karol Saj i Szymon Powęska, który wykonał utwory „Wspomnienie” - Czesława Niemena i „List do M. - grupy Dżem. Opiekunem zespołu jest Pan Piotr Nowak.

Kolejnym zespołem, który zaprezentował się na scenie był zespół „Nasza Paka” reprezentujący SOSW w Zamościu w ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę „Ktoś mnie pokochał” z repertuaru zespołu „Skaldowie”. Opiekunką „Naszej Paki” jest Pani Urszula Sirko-Rogowska.

Magdalena Wysocka uczennica Technikum „Lider” wykonała utwór „Byłam różą” z repertuaru duetu Kayah i Bregović. Opiekunką Magdy jest Pani Barbara Wiśnicka.

Weronika Kornas reprezentantka gospodarzy festiwalu zaśpiewała piosenkę Karin Stanek „Chłopiec z gitarą”. Weronikę do występu przygotowała Pani Katarzyna Kuśmierczuk.

Jako siódmy wystąpił Karol Chmiel z ZSP nr 3. Karol zatańczył taniec „Brand New Kick”. Opiekunką Karola jest Pani Agnieszka Skowyra.

Gabriela Nowosad reprezentantka I Społecznego LO wykonała piosenkę z repertuaru Hanny Banaszak „Pogoda ducha”. Opiekunką Gabrieli jest Pani Bożena Dąbrowska.

Michał Borowski z Bursy Międzyszkolnej Nr 2 zaprezentował swoje prace fotograficzne „Borowski FOTO WORKS”. Michał pracuje pod kierunkiem Pana Artura Zychala.

I LO reprezentowali: Patrycja Siwek i Sebastian Ważny. Duet wykonał utwór „Wieczna zamieć” pochodzący z gry „Wiedźmin”. Opiekunem duetu jest Pani Bożena Krupa.

Trio: w składzie Natalia Łój, Justyna Tłuczek i Wiktoria Wojtyna reprezentujące ZSP Nr 1 wykonało piosenki: „Lustra” Natalii Szroeder i „Z ciszą pośród czterech ścian” Anny Wyszkoni.

Kolejny wykonawca Kamil Swaryło z I LO zaprezentował Frestyle Football czyli ewolucje z piłką. Opiekunem Kamila jest Pani Katarzyna Skwaryło.

Adriana Różańska reprezentantka MDK zaśpiewała piosenkę z repertuaru Beyonce - „Runnin”. Opiekunem Adriany jest Pan Paweł Kołodziejczyk.

Grupa teatralna „Parodos” z ZSP Nr 1 przedstawiła mini spektakl „Księżniczki ekonomika”. Grupą opiekują się Panie Eliza Kycko i Anna Rosa-Niemczuk.

Ilona Kudyk reprezentantka Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej wykonała dwie piosenki francuskie: „Si jamais joublie” i „Andalouse”. Opiekunem Ilony jest Pan Piotr Siewień.

Reprezentantka szkoły „Lider” Iwona Augustynek zaśpiewała przebój zespołu Bajm - „Do lata”. Opiekunką Iwony jest Pani Barbara Wiśnicka.

Wiktor Strzałkowski reprezentant Klubu Garnizonowego zagrał na perkusji „Skrzydlatą sonatę na dwie ręce i dwie nogi”. Opiekunem Wiktora jest Pan Miłosz Ferenc.

Jako ostatni wystąpił Mateusz Antonow z I Społecznego LO. Mateusz zaśpiewał piosenkę z repertuaru Braci Cugowskich: „Życia mała garść”. Mateuszem opiekuje się Pani Bożena Dąbrowska.

Jury konkursowe oceniało w kategoriach:

  • muzyka i śpiew,

  • małe formy sceniczne,

  • sztuki plastyczne i fotografia,

  • taniec i inne sztuki.

Wyróżnienia otrzymali: Michał Borowski z Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w kategorii sztuki plastyczne i fotografia oraz Karol Saj i Szymon Powęska z ZSP Nr 2 w kategorii muzyka i śpiew.

Pierwsze miejsce w kategorii małe formy sceniczne (teatr, recytacja, kabaret, itp) otrzymał zespół PARADOS z ZSP Nr 1 za spektakl „Księżniczki Ekonomika”. W kategorii taniec i inne sztuki pierwsze miejsce otrzymał Karol Chmiel z ZSP Nr 3 za taniec „Brand New Kick”. Jury przyznało 2 pierwsze miejsca w kategorii muzyka i śpiew: Adrianie Różańskiej reprezentującej MDK za „Runnin” i Mateuszowi Antonow z I Społecznego LO za „Życia mała garść”.

Grand Prix festiwalu Jury zdobył Karol Chmiel.

Przed występem gościa specjalnego prezentowali się partnerzy organizacyjni festiwalu. W ramach prezentacji bursy ujęty został wątek idei transplantacji i dawstwa szpiku kostnego. Koordynator ds. transplantacji Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu Pani Anna Gradziuk wraz z zaproszonymi gośćmi po przeszczepach dali świadectwo o sensie i jakości życia po transplantacji.

Następnie Pan dr Janusz Skwarek z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu zachęcał do skorzystania z oferty uczelni.

Gościem specjalnym VII Festiwalu był zespół Power Play.

Więcej